Oslava výročí peoplemetrového projektu čeká na pěkné počasí

3.6.2013

Jednotné měření sledovanosti televize pro Asociaci televizních organizací pomocí elektronických zařízení – peoplemetrů – funguje v Česku již 16 let. V rámci oslav výročí peoplemetrového projektu jsou naplánované i aktivity pro veřejnost. Část oslav ale bude vhledem k aktuálním záplavám a nepříznivým meteorologickým podmínkám posunutá na pozdější termín.

Ve středu 5. 6. měli mít Pražané v centru města možnost si zpříjemnit cestu do práce a zakousnout se do opravdového poctivého koláče jakožto symbolického prvku pro nejznámější výstupy z peoplemetrových dat – koláčové grafy.  A právě tato aktivita bude pro aktuální nepřízeň počasí posunuta na pozdější termín. Pražané tak o chutné překvapení nepřijdou, pouze se ho dočkají v příjemnějších slunečných dnech.

Na webových stránkách www.peoplemetry.cz mohou návštěvníci webu už nyní najít recept na poctivé české koláče podle kuchařky Romana Vaňka Poklady klasické české kuchyně.

Ve čtvrtek 6. 6. na odborné výzkumné konferenci SIMAR Insight Summit vystoupí Tereza Šimečková společně s Renatou Týmovou z České televize a promluví o tom, jak data z peoplemetrového měření a jeho doplňkového výzkumu o životním stylu dětí (LSS děti) pomohla postavit nový dětský kanál České televize – ČT:D, který Česká televize plánuje spustit v srpnu letošního roku.

Zpět do archivu

Tisková zpráva ke stažení